Weert leent zich goed voor een dag waarin je van buitenlucht én lekker eten geniet. Je combineert natuurbelevenissen met momenten van rust bij een café of lunchroom, zonder dat je het gevoel hebt dat je voortdurend onderweg bent. Deze omgeving biedt voldoende verrassende wandelingen én aangename plekken om even bij te komen met een goed bord.
Paden door bossen, vennen en oude molens
Rondom Weert zijn diverse natuurgebieden en wandelroutes die je kunt kiezen afhankelijk van je zin en conditie. Het natuurgebied De IJzeren Man is een populaire plek waar je eenvoudig kunt starten. Het gebied beschikt over meerdere wandelroutes langs water, bossen en vennen. Een route die vaak genoemd wordt is de oranje wandelroute, die langs diverse mooie punten komt.
Als je zin hebt in een wat langere of afwisselende tocht, kun je de Altweerterheide verbinden met de Laurabossen en de omgeving van het Weerterbos. In het Weerterbos lopen vier vaste wandelroutes waarmee je droge en vochtige bossen, vennen, open stukken en zelfs een uitkijktoren kunt verkennen.
Mocht er meer interesse zijn in historische elementen tijdens de wandeling, kan de wandeling langs de molens van Molenstichting Weerterland pakken. Deze route van 11 kilometer start bij de Sint Annamolen in Tungelroy en loopt via meerdere molens in Stramproy en Keent. Ook het vlonderpad langs De Krang (met paden over open velden en moeraszones) biedt een prettige afwisseling tussen natte natuur en bosrijke stukken.
Recent zijn in de omgeving van Altweerterheide wandelroutes aangepast en opnieuw bewegwijzerd. Op vrijdag 18 april dit jaar werd de heropening gevierd. Ongeveer 90 kilometer aan routes kregen een update, wat aangeeft dat er aandacht is voor de wandelinfrastructuur in de gemeente.
Lunchen met uitzicht of midden in de stad
Na een stevige wandeling is het fijn om een lunchplek te vinden die past bij je stemming. Soms wil je midden in de stad zitten, andere keren kies je voor een plek in de natuur.
Een lunchadres in de buurt van het bos is Brasserie Laurius, gelegen aan de rand van de Laurabossen. Je hebt er uitzicht op de natuur en de rust die erbij hoort. De kaart bevat toegankelijke gerechten zoals salades, warme broodjes en seizoensgebonden opties, en je bent er vrijwel meteen weer in contact met het groen.
In het centrum van Weert zijn meerdere lunchgelegenheden te vinden. Hart van Limburg noemt onder andere Bistro de Umbelder, Lunchroom Stadshotel Weert, Brasserie D’oude Markt en Proeflokaal de Weerter Stadsbrouwerij als opties voor een ontspannen lunchmoment. Lokale platforms geven ook Smaeck, Brasserie Gruuëts en Hof van Keent aan als plekken met een diverse kaart, met aandacht voor vegetarische gerechten en dagschotels.
Extra aandachtspunten
Bij het plannen kun je uitzoeken welke wandelroute het best past bij jouw conditie en voorkeur voor omgeving (bos, nat gebied of cultuurhistorie). De routes zijn meestal goed verbonden via knooppunten en bewegwijzering, zeker rond De IJzeren Man. Controleer vooraf of lunchplekken open zijn en of je reservering nodig hebt (dit geldt vooral voor plekken in het groen). Wissel het tempo ook een beetje af. Neem onderweg rustmomenten, luister naar de natuur en bekijk waar je later wilt stoppen voor lunch.
Elke route heeft zo zijn eigen karakter. De vochtige bodem in het Weerterbos, het open landschap bij De Krang, de stilte van de Altweerterheide of de historie langs molens. Die combinatie van natuur én een aangename lunch maakt de dag waardevol. Veel plezier met de wandeling en geniet van de lunch!